Miło nam poinformować o publikacji artykułu naukowego pt. „The Influence of Selective Laser Melting (SLM) Process Parameters on In-Vitro Cell Response” na łamach czasopisma International Journal of Molecular Sciences. Z uwagi, iż jest czasopismo publikujące artykuły w otwartym dostępie, zapraszamy do zapoznanie się z treścią!

Badacze opisali wpływ parametrów procesu drukowania 3D metodą Selective Laser Melting (SLM) i różnych obróbek poprocesowych na odpowiedź komórkową. Jest to niezwykle ważne zagadnienie z punktu widzenia medycyny i weterynarii. Dobra odpowiedź komórkowa oznacza na przykład możliwość wykorzystania danego materiału w produkcji implantów.

Współautorem artykułu jest prezes MaterialsCare, artykuł powstał w ramach projektu iTE finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przeprowadzone badania zostaną wykorzystane przez spółkę do projektowania implantów metalicznych nowej generacji. Będą one cechowały sie wyższym podobieństwem do tkanki kostnej niż stosowane dotychczas rozwiązania.

Więcej naszych publikacji znajdziesz tutaj.